Informacje ogólne przed wizytą dietetyczną:
- Przed wizytą otrzymasz materiały do uzupełnienia na swój adres e-mail. Prześlij wypełnione materiały w wiadomości zwrotnej na adres dietetyk@compl-eat.pl wraz z wynikami badań laboratoryjnych (bez nr pesel i nazwiska).
- Listę badań niezbędnych w trakcie dietoterapii otrzymasz po naszej pierwszej konsultacji. Jeśli nie masz żadnych aktualnych badań (ostatnie 6 miesięcy), skorzystaj z podpowiedzi poniżej.
- Pierwsza wizyta potrwa ok. 120 minut. W tym czasie wykonamy analizę składu ciała, omówimy Twoje wyniki badań oraz porozmawiamy o aktualnym sposobie żywienia i Twoim samopoczuciu. Dogłębny wywiad pozwala znaleźć przyczyny dolegliwości oraz jest podstawą do ułożenia skutecznej diety leczniczej oraz planu suplementacji.
- Jeśli potrzebujesz jadłospisu – wybierz opcję konsultacji wraz z jadłospisem lub pakiet.
- Jeśli potrzebujesz szerszych zaleceń dietetycznych wysłanych e-mailem po spotkaniu, listy produktów niewskazanych wraz z omówieniem, kontaktu poprzez e-mail z dietetykiem oraz wskazówek dotyczących trybu życia i pielęgnacji ciała, wybierz dowolny Pakiet z oferty.
- Jeśli celem naszej współpracy będzie dietoterapia (poprawa wyników badań, problemy zdrowotne, przewlekłe choroby, choroby autoimmunologiczne, insulinooporność, zaburzenia metaboliczne, nadwrażliwości pokarmowe, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, oczyszczanie organizmu z patogenów), proszę zapoznaj się z pakietami dietetoterapii.
- Podsumowanie wizyty z zaleceniami zostanie przesłane drogą e-mail w ciągu 5 dni po zakończonej wizycie. Jeśli wybierasz konsultację z planem żywieniowym bądź Pakiet, wszystko otrzymasz w jednej wiadomości.
- W przypadku współpracy online konsultacje odbywają się poprzez rozmowę telefoniczną, videokonsultację przez znanylekarz.pl, Skype lub Messenger.
- Po wykonaniu zleconych badań istnieje możliwość wykupienia indywidualnego planu suplementacji. Celem suplementacji jest wyrównanie niedoborów, wzmocnienie działania terapeutycznego za pomocą wyższych stężeń substancji o działaniu leczniczym, przyspieszenie efektów stosowanej diety, a co za tym idzie szybszy powrót do zdrowia. Plan suplementacji zostaje dołączony do zaleceń wysłanych po spotkaniu lub wraz z planem dietoterapii dostępnym w ramach pakietów. Plan suplementacji jest modyfikowany bez dodatkowych kosztów w trakcie całej współpracy.
Nie sprzedaję suplementów diety.
Co zabrać ze sobą na wizytę dietetyczną?
- Aktualne wyniki badań w formie kserokopii (nie są wymagane na wizycie, jeśli zostaną przesłane w wiadomości e-mail przed wizytą)
- Wypełniony dziennik żywieniowy (j.w.)
- Wypełnioną ankietę żywieniową (j.w.)
Informacje ogólne przed wizytą psychodietetyczną:
- Przed wizytą otrzymasz materiały do uzupełnienia na swój adres e-mail. Prześlij wypełnione materiały w wiadomości zwrotnej.
- Każda konsultacja trwa ok. 60 minut. W czasie konsultacji skupimy się na omówieniu Twoich relacji z jedzeniem oraz poszukamy przyczyn braku kontroli i zaburzeń w tym obszarze. Wspólnie ustalimy plan działania oraz priorytety do czasu każdego kolejnego spotkania.
- Po konsultacjach psychodietetycznych Pacjent nie otrzymuje zaleceń drogą e-mail.
Jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą?
- jeśli masz problem z redukcją masy ciała: morfologia z rozmazem, insulina i glukoza na czczo, TSH, ft3, ft4, wit. D3, lipidogram, wit. b12, badanie ogólne moczu (zamiast insuliny i glukozy można wykonać krzywą glukozowo-insulinową 3 pkt)
- jeśli masz dolegliwości trawienne: kał – badanie ogólne, morfologia z rozmazem, ferrytyna, żelazo, TSH, próby wątrobowe, lipaza, amylaza, USG jamy brzusznej
- jeśli masz zgagę, bóle żołądka lub refluks: kał – badanie ogólne, ferrytyna, wit. b12, próby wątrobowe, h.plori z kału, gastroskopia z testem ureazowym, przeciwciała giardia lamblia w klasie IgG + IgM
- jeśli masz zaburzenia psychiczne: wit. D3, ferrytyna, witamina B12, morfologia z rozmazem, badanie mikroflory z kału, TSH
- jeśli masz trądzik: testosteron wolny i całkowity, DHT, androstenodion, kał – badanie ogólne, homocysteina, SHBG (u kobiet dodatkowo: progesteron, estradiol i prolaktyna między 19-21 dniem cyklu lub ok. 7 dni po owulacji), przeciwciała giardia lamblia w klasie IgG + IgM, insulina i glukoza na czczo
- jeśli masz problemy związane z cyklem menstruacyjnym: morfologia z rozmazem, ferrytyna, TSH oraz w odpowiednich dniach: LH i FSH (3-5 dzień cyklu), progesteron, estradiol oraz prolaktyna (19-21 dzień cyklu), testosteron wolny, testosteron całkowity, SHBG, androstendion, insulina i glukoza na czczo, witamina D3
- Jeśli jesteś umówiony na wizytę i nie wiesz, jakie badania wykonać, napisz wiadomość e-mail na adres dietetyk@compl-eat.pl
- Jeśli Twoje dolegliwości są złożone lub jest ich dużo– poczekaj do czasu swojej konsultacji. Po spotkaniu otrzymasz listę niezbędnych badań na podstawie przeprowadzonego wywiadu.
- Na badania mogę wystawić skierowanie ze zniżką ok. -10% na całą ofertę diag.pl
Jak przygotować się do badań laboratoryjnych?
- Najlepiej dojedź do laboratorium, nie idź na piechotę. Po przyjściu do laboratorium odpocznij 15 minut.
- Wybierz laboratorium w pobliżu miejsca zamieszkania (diagnostyka, alab, synevo, NZOZ Serviam).
- Do badań wybieraj to samo laboratorium lub tę samą sieć laboratoriów, jeśli to możliwe. Wyniki badań wykonanych tego samego dnia ale w różnych laboratoriach prawdopodobnie będą się różniły.
- Badanie wykonuj po 12 godzinach od spożycia ostatniego posiłku. Co to znaczy?
Jeśli posiłek był o 19:00 – badanie zrób najwcześniej o 7:00
Jeśli posiłek był o 20:00 – badanie zrób najwcześniej o 8:00
- Dla kobiet: Morfologię robimy co najmniej tydzień po krwawieniu.
- Nie denerwuj się w dniu badania.
- Zawsze wykonuj te same badania o w tej samej porze dnia.
- Wykonuj badanie w tym samym stanie fizjologicznym, w tym samym dniu cyklu
- Jeśli samodzielnie interpretujesz badania, zwracaj uwagę na jednostki podane w normach. Różne laboratoria mają różne zakresy norm i różne jednostki.
- W dniu poprzedzającym badanie nie jedz tłustej kolacji, nie wykonuj bardzo intensywnego treningu i nie pij alkoholu – nadmiar kwasów tłuszczowych we krwi ma wpływ na wyniki badań. Posiłek powinien być lekkostrawny np. kasza z warzywami czy sałatka.
- Najlepsza pora na wykonanie badań to 6-9:00. Nie odwlekaj wyjścia z domu – wykonuj badania jak najwcześniej od momentu wstania.
- Jeśli się stresujesz wyniki badań glukozy mogą wyjść nie miarodajne.
Przygotowanie do badań dotyczących tarczycy:
- Należy być na czczo – 12h od ostatniego posiłku
- Najlepiej badać zawsze o tej samej porze. Najlepsza pora to między 7 a 9 rano.
- Jeśli przyjmujesz hormony – zapytaj lekarza prowadzącego, czy przyjąć je przed badaniem.
- Nie przyjmuj innych leków, czy suplementów, jeśli to nie zagraża życiu.
- Idź na badanie po przespanej nocy.
- Witaminy i minerały można odstawić na kilka dni przed badaniem, jeśli nie zagraża to życiu.
Przygotowanie do badań kału na pasożyty:
- Wykonaj badanie minimum 3 razy
- Przed wykonaniem badania zastosuj środek żółciopędny – herbatka, zioła, nalewka, które pobudzą wątrobę do pracy.
- Badanie kału wykonaj najlepiej w czasie pełni księżyca, 3 dni przed i 3 dni po pełni.