O Mnie

O Mnie

Dlaczego Pomagam Innym?

Kiedyś też byłam pacjentem. Urodziłam się jako dziecko z makrosomią i zaburzeniami kontroli łaknienia, a odkąd sięgam pamięcią, zawsze miałam nadwagę. Konieczność kontroli masy ciała do końca życia została potwierdzona badaniami genetycznymi. W ciągu swojego 27-letniego życia na własnej skórze przekonałam się, czym jest życie z SIBO, zespołem jelita drażliwego, niedoczynnością tarczycy, zespołem wyczerpanych nadnerczy, nerwicą, kryptopirolurią, hiperandrogenizmem, zaburzeniami hormonalnymi, nietolerancją histaminy, przerostem Candidy, zaburzeniami lękowymi, insomnią, depresją, zaburzeniami odżywiania i nadwagą.

Słyszałam już od lekarzy: „jest Pani za młoda, żeby być chora”
i „taka Pani uroda”. Wtedy wierzyłam, że mają rację.

Kolejne dolegliwości i brak snu sprawiały, że czułam się coraz gorzej. Po tych kilku latach samodzielnych poszukiwań zdobyłam wiedzę i odnalazłam przyczyny moich dolegliwości. Dziś mam dużo szersze spojrzenie na cały organizm, jestem bardziej świadoma, dociekliwa i asertywna. Droga, którą przeszłam, sprawiła, że dzisiaj pomagam innym. I nie odpuszczam.

Sekret mojej skuteczności? Wiem, że Twoje dolegliwości mają swoją przyczynę.

Agnieszka Cioś
Agnieszka Cioś

Kim Jestem?

Z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem. Jestem dyplomowanym instruktorem kulturystyki z legitymacją Polskiego Instytutu Sportu i Rekreacji, członkiem Polskiej Akademii Zdrowia oraz członkiem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej. Jestem Autorem i Wydawcą. Współtworzyłam program żywieniowy oraz kurs zmiany nawyków i odchudzania w jednej z największych sieci klubów fitness w Polsce dla kobiet.

Chętnie prowadzę Pacjentów z insulinoopornością, chorobami autoimmunologicznymi, problemami jelitowymi, czy osoby, u których dotychczasowe terapie lecznicze lub odchudzające nie przyniosły rezultatów. Z ciekawością słucham dotychczasowych doświadczeń moich Pacjentów, by wykorzystać je podczas komponowania skutecznej i jednocześnie przyjemnej diety.

Z zaangażowaniem szukam przyczyn problemów zdrowotnych, opieram swoje zalecenia na wynikach badań oraz możliwościach czasowych i finansowych danej osoby. Moim celem jest wyleczenie, a nie maskowanie objawów. Uzdrowienie organizmu jest możliwe tylko przy poznaniu przyczyn dolegliwości, dlatego pomogę w diagnostyce laboratoryjnej, a następnie w interpretacji uzyskanych wyników i wskazaniu odpowiedniej drogi.

Nie specjalizuję się w prowadzeniu dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

Podchodzę do Pacjenta jak do człowieka, a nie jak do „klienta”. Nie działam szablonowo.

Agnieszka Cioś

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, Autor i Wydawca

Agnieszka Cioś - ZnanyLekarz.pl