O Mnie

O Mnie

Dlaczego Pomagam Innym?

Kiedyś też byłam pacjentem. Urodziłam się jako dziecko z makrosomią i zaburzeniami kontroli łaknienia, a odkąd sięgam pamięcią, zawsze miałam nadwagę. W ciągu swojego zaledwie 27-letniego życia na własnej skórze przekonałam się, czym jest życie z SIBO, zespołem jelita drażliwego, niedoczynnością oraz wolem tarczycy, zaburzeniami hormonalnymi, przerostem Candidy, nerwicą, zaburzeniami lękowymi, depresją oraz zaburzeniami odżywiania i nadwagą. Konieczność kontroli masy ciała do końca życia została potwierdzona przez badania genetyczne.

Słyszałam już od lekarzy: „jest Pani za młoda, żeby być chora”
i „taka Pani uroda”. Kiedyś wierzyłam, że mają rację.

Po tych kilku latach wytrwałych poszukiwań i walki o lepsze samopoczucie nie tylko mam dużo większą wiedzę dietetyczną ale jestem też bardziej świadoma, dociekliwa, cierpliwa i asertywna. Poszłam swoją ścieżką.

Teraz jestem gotowa, aby dzielić się zdobytym doświadczeniem i wiedzą z Tobą.

Kim Jestem?

Z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem. Jestem dyplomowanym instruktorem kulturystyki z legitymacją Polskiego Instytutu Sportu i Rekreacji, członkiem Polskiej Akademii Zdrowia oraz członkiem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej. Współtworzyłam program żywieniowy oraz kurs zmiany nawyków i odchudzania w jednej z największych sieci klubów fitness w Polsce dla kobiet. Prowadzę szkolenia, kursy oraz warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania, a przy tym cały czas uzupełniam swoją wiedzę na szkoleniach u innych ekspertów.

Swoje zalecenia opieram na podstawie rzetelnej i szczerej rozmowy. I choć praca z każdym Pacjentem to dla mnie zawsze nowe wyzwanie, to jednak dotychczasowe efekty powodują że głęboko wierzę w niezwykłą moc wartościowego pożywienia oraz potęgę dietoterapii.

Z zaangażowaniem szukam przyczyn problemu lub choroby u moich Pacjentów oraz opieram swoje zalecenia analizując dotychczasowy sposób życia, wyniki badań oraz możliwości. W razie potrzeby uwzględniam dodatkową suplementację. Z sercem komponuję zdrowe, atrakcyjne i proste jadłospisy.

Podchodzę do pacjenta jak do człowieka, a nie jak do „klienta”, dlatego jestem otwarta na różne formy pomocy, nawet poza dostępną ofertą.

Agnieszka Cioś

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk

 

Agnieszka Cioś - ZnanyLekarz.pl