O Mnie

O Mnie

Dlaczego Pomagam Innym?

Kiedyś też byłam pacjentem. Urodziłam się jako dziecko z makrosomią i zaburzeniami kontroli łaknienia, a odkąd sięgam pamięcią, zawsze miałam nadwagę. W ciągu swojego zaledwie 27-letniego życia na własnej skórze przekonałam się, czym jest życie z SIBO, zespołem jelita drażliwego, niedoczynnością oraz wolem tarczycy, zaburzeniami hormonalnymi, przerostem Candidy, nerwicą, zaburzeniami lękowymi, depresją oraz zaburzeniami odżywiania i nadwagą. Konieczność kontroli masy ciała do końca życia została potwierdzona przez badania genetyczne.

Słyszałam już od lekarzy: „jest Pani za młoda, żeby być chora”
i „taka Pani uroda”. Kiedyś wierzyłam, że mają rację.

Po tych kilku latach wytrwałych poszukiwań i walki o lepsze samopoczucie nie tylko mam dużo większą wiedzę dietetyczną ale jestem też bardziej świadoma, dociekliwa, cierpliwa i asertywna. Poszłam swoją ścieżką.

Teraz jestem gotowa, aby dzielić się zdobytym doświadczeniem i wiedzą z Tobą.

Kim Jestem?

Z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem. Jestem dyplomowanym instruktorem kulturystyki z legitymacją Polskiego Instytutu Sportu i Rekreacji, członkiem Polskiej Akademii Zdrowia oraz członkiem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej. Jestem Autorem i Wydawcą. Współtworzyłam program żywieniowy oraz kurs zmiany nawyków i odchudzania w jednej z największych sieci klubów fitness w Polsce dla kobiet.

Chętnie prowadzę osoby z insulinoopornością, chorobami autoimmunologicznymi, problemami jelitowymi, czy osoby z bardziej wymagającym metabolizmem, u których dotychczasowe diety nie przynosiły rezultatów. Z ciekawością słucham dotychczasowych doświadczeń moich pacjentów, by wykorzystać je podczas komponowania skutecznej diety.
Połączenie kilkuletniej praktyki dietetycznej popartej sukcesami w prowadzeniu pacjentów wraz z wykorzystaniem technik psychodietetycznych oraz aktualnej wiedzy naukowej pozwalają mi opracowywać skuteczne programy dietetyczne i odchudzające.

Nie specjalizuję się w prowadzeniu dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

Podchodzę do pacjenta jak do człowieka, a nie jak do „klienta”, dlatego jestem otwarta na różne formy pomocy, nawet poza dostępną ofertą.

Agnieszka Cioś

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, Autor i Wydawca

 

Agnieszka Cioś - ZnanyLekarz.pl